Po Slovensku so psíkmi - Kojšovská hoľa

Autor: René Fabini | 26.4.2017 o 15:00 | (upravené 26.4.2017 o 15:06) Karma článku: 8,37 | Prečítané:  516x

Popracovný deň, romantiše večera na Kojšovskej holi? Počasie augustové stvorené na to a popri tom panorámičky Košicko - Tatranské jedná radosť. Turistická večera štangľa salámy a bylinková mana :) adept Mišelínsky, nenormálne..

 Nezáleží čo, no s kým je podstatné. Prikotvili sme vesmírnu loď na Zlatú Idku, lesní mužíčkovia už dopracovali, kde iní končia my začíname.

Výšľap na Kojšovskú hoľu (1246 m.n.m.) cez Golgotu (1040 m.n.m.) trvá cca 45 min., durchom cez les nášim tempom, hlad nás poháňal :) Dobehneme na Hoľu, pokocháme sa, svetlo sa hrá s tieňmi, nahodíme svojky, pózy :)

stativové a poďme jesť hop -čip  už si máčam statív v horčici od hladu nevidím ni more. Servíre menu: saláme, mana, verdure freshe (preklad na kopci si dávame menu o mäsovej saláme, domácej mane bylinkovej ručne mnou robenej- špenátová, cukinová, redkvičková a cviklová. Urobíme si pohodlie deku rozložíme povysávame, kvietky do vázy vložíme, slniečko nás hreje pohľad chváli hodný a tu! 

Zdiaľky revúci šli  Romaliánci alebo tiež zvaný Cuprumci, od čučoriedok zafúľaný Gelničania zvedavý dymom vyparfemovaný. Akonáhle zbadali ľudí na Kojšovke tutaj-zaraz sa vydali na výzvedy či iné védy, dobre teda prehodíme pár zdvorilostných slov s cudzou rasou :) bez urážky, mne je jedno kto je akej farby, ak je distingovaný. Vidieť, že úmysel iný z ich strany, no poznáme móresy. Ďalej sa nezaoberám, vieme ako sa máme zachovať a iné :))

Pojedli, dobro pojedli a ide sa fotiť západ, rozložím techniku a tu Observatórium v ceste, stromčeky premiestnim sa,  nájdem lepšie to miesto čakám na vhodnejší záber, no pondelkový režim...čo budem rozprávať. Veronika s pokojom driemajúcej francúzskej povahy, aha tam sú Tatry. Ja otočený úplne iným smerom čakám kým sa mi Tatry ukážu, statív na rameno utekám chytiť posledné slnečné lúče , nahodím pozíciu Kárči v ceste stojí, 

večerná pohodička na Kojšovke ani dom sa nechce :) Opojený večernou krásou lesa a tu, lesný pánko  sprevádzal naše kroky zvedavo celou cestou viedol nás, až nám husacina vyskočila, niekedy spokojní občas nie, tí lesní duchovia si srandy radi robia. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minister Stropnický: Babiš je ako Ronaldo, neposadíte ho na lavičku

Politici sa len tvária, že riešia problémy občanov, to ja neviem, hovorí pre SME odchádzajúci šéf českej diplomacie MARTIN STROPNICKÝ.

KOMENTÁR DÁVIDA TVRDOŇA

Zuckerberg sa vysmial Európe nevídaným spôsobom

Opäť sme sa nič nové nedozvedeli.


Už ste čítali?